ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

29 grudnia 2021 r.

Justin Bieber osiągnął historyczny wynik na Spotify

Wokalista pobił rekord słuchalności na platformie – został pierwszym artystą w historii Spotify, który przekroczył 90 milionów słuchaczy miesięcznie.

Justin Bieber bezkonkurencyjnie pobił wyniki miesięcznych odtworzeń na Spotify. Jak podaje platforma, ze swoją muzyką dotarł do 91 824 133 odbiorców w ciągu jednego miesiąca.

Kanadyjski muzyk zostawia daleko w tyle artystów z kolejnych miejsc. Ed Sheeran, który zajmuje drugie miejsce w zestawieniu, jest słuchany przez 80,5 miliona odbiorców miesięcznie, czyli aż 10 milionów miesięcznie mniej niż Bieber. Za Sheeranem na podium znalazł się jeszcze jeden artysta pochodzący z Kanady – The Weekend – z wynikiem 78,1 miliona.

Ariana Grande (73,4 miliona słuchaczy) i Dupa Lipa (66,7 miliona) dopełniają pierwszą piątkę najpopularniejszych artystów na Spotify. Na kolejnych pięciu miejscach, zamykając listę dziesięciu najczęściej odsłuchiwanych wokalistów , znajdują się Adele (66,2 mln), Coldplay (62,3 mln), Taylor Swift (60,7 mln), Elton John (60 mln) i Doja Cat (56,7 mln).

Justina Biebera będzie można usłyszeć na żywo w Polsce na Tauron Arenie w Krakowie. Koncert zaplanowany jest na 25 marca 2023 roku w ramach trasy „Justice World Tour”. Artysta wróci do Polski po siedmioletniej przerwie.Źródło: cgm.pl, Chart Data.
Designed by