ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

23 sierpnia 2022 r.

Nie żyje Piotr Szkudelski, perkusista zespołu Perfect

„Z przykrością zawiadamiamy o śmierci naszego przyjaciela, wspaniałego kolegi, wybitnego perkusisty – Piotra Szkudelskiego” - napisano w mediach społecznościowych zespołu.

Piotr Szkudelski urodził się 29 grudnia 1955 roku w Warszawie. Nieprzerwanie przez 40 lat (1980-2020) był perkusistą grupy Perfect. Grał również w formacjach Dzikie Dziecko (razem ze Zbigniewem Hołdysem), w grupie Martyny Jakubowicz i w zespołach Jajco i Giganci, Emigranci. Brał także udział w sesji nagraniowej dwupłytowego albumu I Ching (1982-83), realizowanego m.in. przez muzyków zespołów Perfect, TSA, Osjan, Porter Band, Krzak, Breakout oraz Maanam.

W 2020 roku razem z zespołem Perfect został wyróżniony nagrodą za całokształt osiągnięć artystycznych – Złotym Fryderykiem.

Piotr Szkudelski zmarł nad ranem 22 sierpnia 2022 r. w wieku 66 lat. O śmierci artysty Polską Agencję Prasową poinformowała rodzina muzyka.

Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia.


Designed by