ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

3 listopada 2022 r.

Startuje festiwal Soundedit ’22

14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit rozpocznie się w łódzkim Klubie Wytwórnia już 3 listopada i potrwa trzy dni! Koncerty polskich i zagranicznych gwiazd, rozbudowany program warsztatów, wyjątkowe spotkania oraz nagroda „Człowieka ze Złotym Uchem”, to stałe punkty programu łódzkiej imprezy.

Koncertowa uczta rozpocznie się w Klubie Wytwórnia w czwartek (3 listopada). W tym roku dzień ten jest poświęcony łódzkim artystom. Od godz. 18.00 zagrają: Cool Kids Of Death, Mona Polaski, Salvezza, L.Stadt i Psychocukier. Wszystkie te grupy są łódzkie, wszystkie mają swój pomysł na rock’n’roll. Każda z nich to dowód na to, że Łódź (ma) Power!

W piątek (4 listopada) na scenie Klubu Wytwórnia o godz. 19.00 pojawią się artyści, którzy nie uznają żadnych kompromisów. Będzie punkowo i bardzo głośno! Długo wyczekiwany koncert, podczas którego na pewno usłyszymy kilka nowych utworów z wydanej niedawno płyty, zagra Dezerter. Obok polskiej grupy wystąpią anarchiści z Wielkiej Brytanii: Bad Breeding, Interrobang?! oraz Test Department. Do nich dołączą krajowi postpunkowcy: Hańba! i Zespół Sztylety.

W piątek odbędą się całodniowe spotkania, panele i dyskusje - „Play Fair” w ramach których będzie dyskusja o tym w jaki sposób planujemy, organizujemy i komunikujemy wydarzenia kulturalne. Jak przygotowujemy i realizujemy nasze aktywności biznesowe w połączeniu z różnymi uczestnikami życia miejskiego i wspólnie możemy się uczyć od siebie. Jak podkreślają organizatorzy:

Wierzymy, że razem możemy zaprojektować i skorygować zachowania w celu ograniczenia negatywnego wpływu na naszą planetę. Chcemy pokazać najlepsze przykłady działań firm i organizacji, tak by móc wdrożyć pozytywne zmiany.

Ostatni dzień festiwalu – sobota (5 listopada) – to między innymi spotkania z laureatami nagrody „Człowiek ze Złotym Uchem” a także z wieloletnim współpracownikiem Depeche Mode, muzykiem Permafrost i szefem wytwórni Archangelo Music – Daryl’em Bamonte. Sobotnie koncerty rozpoczną się o godz. 18.00 w Klubie Wytwórnia. Będzie filmowo, alternatywnie i elektronicznie. Na scenie pojawią się: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield. Dołączą do nich polscy wykonawcy: debiutująca Ania Leon, poetycki duet Anieli oraz Bokka.

Kulminacyjnym punktem tego dnia będzie uroczysta Gala, podczas której zostaną wręczone statuetki „Człowieka ze Złotym Uchem”. To wyjątkowe wyróżnienie trafia do rąk najlepszych producentów muzycznych i uznanych artystów. W tym roku nagrodę otrzymają: Barry Adamson – za pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej, Nick Mason, Piotr Madziar oraz Leszek Kamiński – za wybitne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej.

Jak wiadomo, Soundedit to nie tylko koncerty. To także miejsce spotkań największych, krajowych i światowych producentów muzycznych, realizatorów dźwięku i artystów. Organizatorzy ponownie zadbali o niezwykle rozbudowany program warsztatów, prezentacji oraz wykładów, które będą odbywać się w piątek i sobotę (4-5 listopada) w salach łódzkiego Hotelu Hilton. Szczegółowy program warsztatów znajduje się tutaj.


Designed by