ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

26 października 2023 r.

TIDAL RISING w Polsce

Platforma streamingowa TIDAL rozpoczyna w Polsce program dla debiutujących artystów TIDAL RISING. Wśród pierwszych wyróżnionych znaleźli się: Dominika Płonka, Basia Siciarek i Helena Pyłka, czyli duet Afekty, Kajetan Wolas oraz Asster.

Jak zapewnia platforma: Projekt TIDAL RISING wykracza daleko poza tradycyjne wsparcie muzyków. Ma przede wszystkim wzmocnić ich pozycję ekonomiczną, aby mogli się rozwijać, prosperować w branży i budować swoją karierę. Benefity programu to: bezpośrednie wsparcie finansowe; spersonalizowane wsparcie marketingowe wydawnictw; możliwość udziału w TIDAL Artist Summit w Nowym Jorku; warsztaty edukacyjne, dotyczące budowania kariery; webinary i szkolenia; pozycjonowanie na playlistach i okładkach; produkcja oryginalnych filmów dokumentalnych z udziałem artystów.

W polskiej odsłonie projektu wśród pierwszych wyróżnionych artystów znaleźli się: Dominika Płonka, Afekty (Basia Siciarek i Helena Pyłka), Kajetan Wolas i Asster.

Dominika Płonka jeden z ostatnich, najmocniejszych debiutów polskiej sceny alternatywnej. Jak sama przyznaje, najlepiej czuje się, śpiewając współczesne R&B, ale eksperymentuje też z innymi gatunkami, zwłaszcza z muzyką elektroniczną i klubową.

Kajetan Wolas nad swoim debiutanckim materiałem pracuje z Magierą oraz szeregiem topowych producentów i songwriterów, między innymi z Kubą Karasiem, MajLo, Miodem z Jamal czy Patrickiem The Pan. Dotychczas największą popularność przyniosły Kajtkowi akustyczne covery urbanowych hitów na TikToku. Jego filmy zauważyli między innymi Qry, Bedoes czy Internaziomale.

Asster to pochodzący z Łodzi młody reprezentant polskiej sceny rapowej. Jest jednym z najszybciej rozwijających się newcomerów, szturmem przebijający się na scenę mainstreamową. Z łatwością odnajduje się w nowoczesnych brzmieniach, ukazując przy tym niezwykle bogaty warsztat.

Skład artystów biorących udział w programie zamykają Basia Siciarek i Helena Pyłka, czyli duet występujący pod nazwą Afekty. Razem tworzą delikatne utwory czerpiące z takich gatunków jak folk, acoustic pop czy indie. Ich szczere teksty, miękkie wokale i lekkie brzmienie kreują atmosferę intymności i spokoju, odpowiednią dla każdego, kto szuka odpoczynku w dźwięku.

Polska to drugi kraj, w którym wprowadzono TIDAL RISING. Do absolwentów wyłonionych w amerykańskiej edycji programu należą: 21 Savage, duet Chloe x Halle oraz Megan Thee Stallion.

Wschodzący artyści w Polsce mogą zgłaszać się do programu TIDAL RISING przez stronę tidal.com/forartists.Źródło: materiały prasowe Tidal.


Designed by