ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

19 marca 2024 r.

Strefa fanów na Fryderyk Festiwal 2024

Fryderyk Festiwal ponownie odwiedzi Śląskie! Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu 2024 już 22 marca w PreZero Arena Gliwice! A dzień wcześniej w tej samej przestrzeni spotkania artystów z fanami!

Kto w tym roku wyjedzie z Gliwic z Fryderykiem w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej? Tego dowiemy się już w najbliższy piątek 22 marca podczas 30. Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Ceremonii wręczania statuetek laureatom towarzyszyć będzie jubileuszowy koncert z udziałem najbardziej uznanych polskich wykonawców. Swój udział potwierdzili między innymi: nominowany do nagrody Fryderyk aż w ośmiu kategoriach Vito Bambino, Daria Zawiałow, która powalczy między innymi o statuetkę w kategorii Autorka Roku i Artystka Roku, czy konkurująca z nią o ten ostatni tytuł Kasia Lins wyróżniona także nominacją do Fryderyka w kategorii Album Roku Indie Pop.

Na fryderykowej scenie zobaczymy również zespół Kwiat Jabłoni z nominacją do nagrody w kategorii Album Roku Pop i Zespół/Projekt Artystyczny Roku, grupę Carnal, wyróżnioną nominacją w kategorii Album Roku Metal, Paulinę Przybysz i Rosalie. walczące o Fryderyka w kategorii Album Roku Soul/R&B/Reggae, czy jeden z najpopularniejszych duetów ostatnich lat – braci Kacperczyk. Swój występ zapowiedzieli także Doda i Smolasty, Mery Spolsky i Ralph Kaminski, Kaśka Sochacka, Margaret, Daria ze Śląska, Dawid Tyszkowski, Dorota Miśkiewicz czy legendarna grupa KSU.

Zapowiada się wieczór pełen muzycznych atrakcji. A dzień wcześniej gratka dla fanów, czyli spotkania z wybranymi artystami i rozmowy nie tylko o szansach na Fryderyka.


Strefa fanów w PreZero Arena Gliwice


Znana z kulturalnych inicjatyw PreZero Arena w tym roku również otworzy drzwi dla miłośników muzyki podczas prób generalnych do Fryderyków! We czwartek, 21 marca, dzień przed Galą Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, od godziny 16:00 na terenie hali (przestrzeń przy wejściu C), będzie można spotkać się z wybranymi artystami: porozmawiać o płytach, zrobić zdjęcie, poprosić o autograf.

W strefie fanów na wielbicieli muzyki czekać będą między innymi WaluśKraksaKryzys, Chivas, grupa KSU, Natalia Przybysz, Dorota Miśkiewicz, Kasia Lins i Dawid Tyszkowski!

Spotkania mają charakter otwarty. Poprowadzą je dziennikarze radia RMF MAXX. Zapraszamy w imieniu organizatorów i artystów.

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej Fryderyk Festiwal 2024 transmitowana będzie w TVN, Playerze oraz portalu Onet. Relacje z gali będzie można usłyszeć także na antenie Radia RMF.

Fryderyk Festiwal 2024

Uroczysta Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu odbędzie się 22 marca w PreZero Arena Gliwice. Bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne na stronie kulturairozrywka.pl.Fryderyk Festiwal 2024

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

22 marca 2024 r., PreZero Arena Gliwice

ul. Akademicka 50, 44-100 GliwiceOrganizatorzy wydarzenia: Związek Producentów Audio Video, Akademia Fonograficzna, Dajprawokulturze.pl.

Partner Główny: Województwo Śląskie.

Gospodarze wydarzenia: Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Miasto Gliwice, PreZero Arena Gliwice.

Partnerzy wydarzenia: Związek Artystów Wykonawców STOART, Skoda, Grupa Orlen, House of Diamond, Tymbark, IMS sensory media, LaBiostetique.

Patroni medialni Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu: TVN, RMF, RMF MAXX, Onet.pl.

Producent wydarzenia: High Events.


Więcej bieżących informacji na kanałach społecznościowych Fryderyk Festiwal oraz stronie www.fryderyki.pl.


Designed by