ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

19 kwietnia 2017 r.

ZPAV otwiera swoją scenę na Enea Spring Break Showcase Festival & Conference 2017

Już 20 kwietnia 2017 r. rozpocznie się kolejna edycja festiwalu Enea Spring Break. Podobnie jak przed rokiem organizatorzy przygotowali we współpracy ze Związkiem Producentów Audio Video kilka paneli dyskusyjnych, w trakcie których zostaną poruszone tematy związane z polskim oraz światowym przemysłem muzycznym. Oprócz tego fani muzyki będą mieli okazję bawić się na nowej scenie przygotowanej przez ZPAV – Dubliner ZPAV Stage.13 kwietnia 2017 r.

„Fryderyki – Quiz 2017” – konkurs z okazji rozdania nagród Fryderyk 2017

„Fryderyki – Quiz 2017” – to quiz, w którym główną nagrodą jest zaproszenie na tegoroczną galę rozdania nagród Fryderyk 2017. Aby zdobyć nagrodę, należy wziąć udział w internetowym konkursie na temat wiedzy o nagrodach Akademii Fonograficznej FRYDERYK i udzielić jak najwięcej prawidłowych odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.12 kwietnia 2017 r.

ZPAV na Enea Spring Break

ZPAV jako oficjalny partner Enea Spring Break Showcase Festival & Conference zaprasza na panele z udziałem naszych przedstawicieli oraz po raz pierwszy na występy artystów na scenie Dubliner ZPAV Stage w dniach 20.04.2017 – 22.04.2017r.10 kwietnia 2017 r.

Universal Music Group podpisał nową umowę ze Spotify

Po niemal dwuletnich negocjacjach Universal Music Group podpisał nową umowę ze Spotify, dzięki której twórczość artystów należących do tej wytwórni pozostanie w szwedzkim serwisie przez najbliższe kilka lat. Współpraca ma także zostać wzbogacona o różnego rodzaju projekty reklamowe.6 kwietnia 2017 r.

Kobalt uruchomił nową aplikację

Kobalt zaprezentował niedawno nową aplikację skierowaną do niezależnych twórców.5 kwietnia 2017 r.

Spotify stworzył nowe muzyczne show

Spotify uruchomił oparty na telewizyjnym show program – Traffic Jams – który powstał we we współpracy z platformą multimedialną All Def Digital.3 kwietnia 2017 r.

Złote Blachy 2016 - rozdane!

Policja uhonorowana „Złotymi Blachami 2016”.30 marca 2017 r.

Fnac podpisuje umowę o współpracy z Deezerem

Jedna z najważniejszych francuskich firm, zajmująca się sprzedażą produktów związanych z kulturą i sztuką, nawiązała współpracę z serwisem streamingowym Deezer.30 marca 2017 r.

Spotify może wkrótce odnowić umowy z największymi wytwórniami

Jak donosi dziennik „Financial Times”, już wkrótce Spotify może odnowić swoje długoterminowe umowy licencyjne z trzema największymi wytwórniami muzycznymi na świecie.29 marca 2017 r.

Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków ZPAV

W dniu 29 marca 2017 r. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków ZPAV, na którym, w głosowaniu tajnym, wybrano Komisję Rewizyjną ZPAV.29 marca 2017 r.

Facebook ponownie zatrudnia muzycznych specjalistów

Jak donosi musicbusinessworldwide.com, Facebook kontynuuje pracę nad nowym muzycznym projektem, o czym świadczyć może nowe ogłoszenie, mówiące o poszukiwaniu trzech kandydatów na stanowisko związane z branżą muzyczną.28 marca 2017 r.

Drake bije rekordy w serwisach streamingowych

Jak donosi musicbusinessworldwide.com, Drake zarobił na swojej ostatniej płycie – More Life – z tytułu streamingu ponad 3 miliony dolarów. Łączna liczba odsłuchań albumu w serwisach Spotify i Apple Music przekroczyła niedawno 600 milionów odtworzeń.24 marca 2017 r.

Enea Spring Break oraz ZPAV zacieśniają współpracę!

Związek Producentów Audio Video zwiększa swoje zaangażowanie w poznański festiwal i poza tytułem partnera części konferencyjnej Enea Spring Break będzie obecny także w części showcase'owej.20 marca 2017 r.

Amazon zamierza zaangażować się w organizację koncertów

Jak donosi musicbusinessworldwide.com, Amazon zamierza zaangażować się w organizowanie festiwali muzycznych. Świadczyć może o tym jedno z ogłoszeń zamieszczonych niedawno przez amerykańską firmę.19 marca 2017 r.

Soundcloud wprowadza kolejne zmiany w swojej ofercie

Soundcloud uruchomił nową usługę streamingową, której miesięczna opłata wynosi 4,99 dolarów.17 marca 2017 r.

ZPAV po raz drugi został partnerem Enea Spring Break Showcase Festival & Conference

Związek Producentów Audio Video drugi rok z rzędu został oficjalnym partnerem Enea Spring Break Showcase Festival & Conference.15 marca 2017 r.

Spotify oficjalnie posiada 50 milionów subskrybentów

Spotify oficjalnie osiągnął liczbę 50 milionów subskrybentów – to o 10 milionów więcej niż pół roku temu.9 marca 2017 r.

FRYDERYKI 2017 – NOMINACJE OGŁOSZONE!

Akademia Fonograficzna ogłosiła nominacje w 20 kategoriach nagród.


9 marca 2017 r.

Urszula Dudziak, Piotr Paleczny i zespół Dżem laureatami Złotych Fryderyków 2017

Akademia przyznała nagrody za całokształt osiągnięć artystycznych.7 marca 2017 r.

Ed Sheeran bije kolejne rekordy w Spotify

Ed Sheeran pobił kolejny rekord w serwisie Spotify. Jego trzeci album – Divide – uzyskał największą liczbę odtworzeń spośród najczęściej słuchanych płyt dzień po wydaniu.6 marca 2017 r.

9 marca ogłoszenie nominacji do Fryderyków 2017

Dziś zakończyło się głosowanie członków Akademii Fonograficznej w I turze.


6 marca 2017 r.

Zniesienie blokad geograficznych w zakresie muzyki zagrożeniem dla całego rynku

Przedstawiciele ZPAV tłumaczą problem polskim europosłom.


28 lutego 2017 r.

Universal podpisuje umowę z MQA

Universal Music Group zamierza podpisać wieloletnią umowę o współpracy z MQA, firmą będącą właścicielem praw do nowego formatu audio – Master Quality Authenticated.27 lutego 2017 r.

Wręczono Oscary 2017

W nocy z 26 na 27 lutego w Los Angeles odbyła się 89. gala wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wręczono statuetki w 24 kategoriach, z czego dwie dotyczyły muzyki.23 lutego 2017 r.

Ticketmaster wykupił Ticketpro

Ticketmaster – jedna z największych na świecie firm zajmujących się sprzedażą biletów na koncerty – wykupiła czeskiego dystrybutora biletów – Ticketpro.23 lutego 2017 r.

Zmiany w przyznawaniu wyróżnień

Związek Producentów Audio Video podjął decyzję o zmianach w regulaminie przyznawania wyróżnień Złotych, Platynowych i Diamentowych Płyt dla muzyki cyfrowej. Zgodnie z uchwałą zarządu ZPAV kryterium ilościowe zostanie zastąpione kryterium finansowym.21 lutego 2017 r.

Universal Music Group ponownie uruchamia Polygram Entertainment

Universal Music Group przywróciło do życia firmę Polygram Entertainment w celu pracy nad nowymi projektami filmowymi i telewizyjnymi.20 lutego 2017 r.

Ed Sheeran najpopularniejszym artystą Spotify

Ed Sheeran jest obecnie najpopularniejszym artystą Spotify. W miesięcznym zestawieniu najchętniej słuchanych wykonawców szwedzkiego serwisu wokalista zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając m.in. The Chainsmokers oraz The Weeknd.16 lutego 2017 r.

ŚWIATOWY SEKTOR FONOGRAFICZNY Z ZADOWOLENIEM PRZYJMUJE UMOWĘ HANDLOWĄ MIĘDZY UE A KANADĄ - informacja prasowa IFPI

Parlament Europejski zgodził się na zawarcie kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej (CETA) pomiędzy Unią Europejską a Kanadą. W wyniku porozumienia nagrania dźwiękowe w Kanadzie i UE uzyskają wysoki standard ochrony w środowisku online, a także w przypadku nadawania czy publicznego odtwarzania.15 lutego 2017 r.

Live Nation przejęło Bluestone Entertainment

Live Nation wykupiło najważniejszego organizatora wydarzeń muzycznych na terenie Izraela – firmę Bluestone Entertainment.13 lutego 2017 r.

Rozdano Grammy 2017 – uhonorowani członkowie Akademii Fonograficznej

W Los Angeles odbyła się ceremonia wręczenia nagród Grammy 2017. Jedna ze statuetek trafiła do polskich twórców - Krzysztofa Pendereckiego i Henryka Wojnarowskiego, którzy zostali uhonorowani za album – Penderecki Conducts Penderecki. Vol. 1.9 lutego 2017 r.

Drake Artystą Roku 2016

Drake został uznany przez IFPI – Międzynarodową Federację Przemysłu Fonograficznego – najpopularniejszym artystą roku 2016. Wyróżnienie przyznawane jest na podstawie liczby sprzedanych nagrań na świecie. Nagroda podkreśliła ogromny sukces jego czwartego albumu, Views, który został wydany w ubiegłym roku.7 lutego 2017 r.

Toutiao przejmuje Flipagram

Amerykański serwis Flipagram został wykupiony przez chińską platformę informacyjną – Toutiao.31 stycznia 2017 r.

Dyskografia Prince’a może wkrótce pojawić się w serwisach streamingowych

Jak donosi serwis billboard.com, już wkrótce dyskografia Prince’a może zostać udostępniona w najważniejszych serwisach streamingowych.30 stycznia 2017 r.

Rośnie liczba użytkowników Vevo

Jak donosi serwis comscore.com, w październiku 2016 roku około 97 milionów Amerykanów przynajmniej raz oglądało teledysk na platformie Vevo. Przedstawione informacje dotyczą użytkowników korzystających zarówno z mobilnej wersji aplikacji, jak i z wersji desktopowej.23 stycznia 2017 r.

Podsumowanie roku - Airplay 2016

Poznaliśmy roczne zestawienie utworów, których najczęściej słuchaliśmy w stacjach radiowych w 2016 roku. Na szczycie znalazł się brytyjski DJ oraz producent muzyczny Duke Dumont i jego przebój Ocean Drive.23 stycznia 2017 r.

FRYDERYKI 2017 - zgłoszenia przyjmujemy tylko do piątku 27 stycznia!

W tegorocznej edycji do nagród Akademii Fonograficznej kwalifikowane są nagrania wydane między 1 stycznia a 31 grudnia 2016 roku.20 stycznia 2017 r.

Idol powraca na antenę

Program Idol powraca do telewizyjnej ramówki. Pierwszy odcinek popularnego talent show zostanie wyemitowany 15 lutego w Polsacie.18 stycznia 2017 r.

Norwegia rezygnuje z analogowego radia

Norweski rząd podjął decyzję o przejściu z analogowej emisji radiowej na cyfrową. Od 11 stycznia bieżącego roku w tym kraju rozpoczął się proces stopniowego wyłączania analogowych odbiorników radiowych.13 stycznia 2017 r.

Ruszyła usługa iHeartRadio All Access

iHeartRadio uruchomił nową funkcję, mającą stanowić konkurencję dla szwedzkiego serwisu streamingowego Spotify.12 stycznia 2017 r.

W 2016 roku najlepiej sprzedającym się albumem było "Życie po śmierci" O.S.T.R.

Związek Producentów Audio Video przygotował roczne podsumowanie Oficjalnej Listy Sprzedaży OLiS. Najlepiej sprzedającym się albumem 2016 roku była płyta rapera O.S.T.R. – Życie po śmierci. Na miejscu drugim znalazł się album legendarnej grupy Metallica – Hardwired…To Self-Destruct. Do podium dotarła również Agnieszka Chylińska i jej Forever Child. W pierwszej dziesiątce zestawienia znajduje aż siedem albumów polskich wykonawców.11 stycznia 2017 r.

Paszporty „Polityki” 2016 wręczone

Redakcja tygodnika „Polityka” po raz 24. przyznała twórcom nagrody – Paszporty „Polityki”. Uroczysta gala odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie.11 stycznia 2017 r.

Najczęściej oglądane stacje muzyczne w 2016 roku

Najchętniej oglądaną stacją muzyczną w 2016 roku była PoloTV. Na drugim miejscu znalazła się 8TV, zaś na trzecim – Eska TV.10 stycznia 2017 r.

Ed Sheeran najchętniej odtwarzanym artystą Spotify

Ed Sheeran jest aktualnie najchętniej odtwarzanym na świecie artystą Spotify. Jego utwory zajmują dwa pierwsze miejsca w zestawieniu 50. najczęściej słuchanych piosenek w tym serwisie.4 stycznia 2017 r.

Universal Music wykupuje Office Augusta

Universal Music Group wykupiło jedną z największych firm muzycznych w Japonii – Office Augusta. Nowe porozumienie ma wejść w życie 6 stycznia 2017 roku.Designed by