ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Dla mediów

Rynek muzyczny systematycznie rośnie – podsumowanie 2018 roku w Polsce i na świecie 3 kwietnia 2019 r.

Przychody rynku muzycznego na świecie wzrosły o 9,7%. W Polsce łączna wartość sprzedaży fizycznej i cyfrowej wyniosła blisko 300 mln zł, a cały rynek wzrósł o prawie 3% w stosunku do roku poprzedniego – Związek Producentów Audio Video oraz Międzynarodowa Federacja Przemysłu Muzycznego (IFPI) podsumowały rok na rynku muzycznym.

Raport IFPI: przychody światowego rynku muzycznego rosną o 9,7% 2 kwietnia 2019 r.

● Przychody z tytułu streamingu wzrosły o 34% i dzięki płatnym serwisom streamingowym stanowią obecnie niemal połowę wszystkich przychodów sektora muzycznego

● Ameryka Łacińska najszybciej rozwijającym się regionem po raz czwarty z rzędu

● Azja i Australazja drugim największym regionem sprzedaży formatów fizycznych i cyfrowych łącznie


KONTAKT

Katarzyna Kowalewska
QL CITY Music & Entertainment PR

k.kowalewska@qlcity.pl
tel.: +48 781 268 180

Warunki użytkowania

Copyright 2016 ZPAV. Wszystkie materiały: teksty, zdjęcia, grafika, pliki dźwiękowe, pliki z animacją, pliki wideo stanowią własność ZPAV i podlegają ochronie prawem autorskim oraz innymi przepisami dotyczącymi ochrony własności intelektualnej.

ZPAV udziela zgody na korzystanie z materiałów dostępnych na stronie wyłącznie w celach redakcyjno-informacyjnych. Niedozwolone jest wykorzystywanie w celach reklamowych czy komercyjnych.


Designed by