ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Informacje prasowe

30 stycznia 2019 r.

Nagrody muzyczne Fryderyk z Galą Muzyki Poważnej zawitają do NOSPR

Uroczysta gala rozdania nagród w nowej odsłonie

Wydarzenie uświetnią polscy soliści: Szymon Nehring i Janusz Wawrowski

Bilety już w sprzedaży

Od tego roku nagrody muzyczne Fryderyk zmieniają formułę. W przypadku muzyki poważnej wiąże się to m.in. z wprowadzeniem sprzedaży biletów na galę rozdania nagród. Tegoroczna gala odbędzie się 12. marca w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, obiekcie ze znakomitą akustyką zaprojektowaną przez renomowaną japońską pracownię. Sala koncertowa NOSPR stwarza warunki do uświetnienia Fryderyków gwiazdorskim koncertem, którego bohaterami będą wybitni polscy soliści młodego pokolenia.

Pierwszym z nich będzie pianista Szymon Nehring, zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie (2017). Artysta pierwszy raz zaprezentuje w Polsce swoją interpretację I Koncertu fortepianowego b-moll Piotra Czajkowskiego (wcześniej wykonywał ten utwór tylko w Stanach Zjednoczonych).

Z kolei Janusz Wawrowski wykona II Koncert skrzypcowy d-moll Henryka Wieniawskiego na stradivariusie „Polonia”, skrzypcach zbudowanych w 1685 roku przez legendarnego lutnika z Cremony Antoniego Stradivariego. Instrument ten kupił w 2018 roku prywatny polski właściciel i oddał do wyłącznej dyspozycji Janusza Wawrowskiego.

Obu solistom będzie towarzyszyła Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Alexandra Humali.

Oto jak przedstawia się program koncertu, którego poszczególne ogniwa przeplatać się będą z uroczystością rozdania nagród w ośmiu kategoriach konkursowych.


Program artystyczny Gali muzyki poważnej:

1. Leonard Bernstein, Uwertura do „Kandyda” (1957), wykonanie: NOSPR pod dyrekcją Alexandra Humali.

2. Henryk Wieniawski, II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22 (1870), wykonanie: Janusz Wawrowski (skrzypce), NOSPR pod dyrekcją Alexandra Humali.

3. Wlad Marhulets, Dybbuk na klarnet i kwartet smyczkowy (2017), wykonanie: Ismail Lumanovski (klarnet), Pan Ton Quartet.

4. Piotr Czajkowski, I Koncert fortepianowy b-moll op. 23 (1875), Allegro non troppo e molto maestoso - Allegro con spirit (cz. I), wykonanie: Szymon Nehring (fortepian), NOSPR pod dyrekcją Alexandra Humali.


Bilety na wydarzenie w cenach od 60 zł już dostępne na stronach: www.ebilet.pl www.biletyna.pl i już niebawem w kasach i stronie NOSPR www.nospr.org.pl


Fryderyk. Nagrody Muzyczne i Festiwal.

Czołowi polscy artyści, eksperci branży muzycznej oraz przede wszystkim fani dobrych dźwięków spotkają się w dniach 9–10. oraz 12. marca w Katowicach, by wspólnie celebrować 25-lecie najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce – FRYDERYK. Na pełny obraz obchodów złożą się Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, Gala Muzyki Poważnej, festiwal muzyczny, liczne konferencje oraz panele tematyczne z udziałem najlepszych ekspertów z kraju i zagranicy, a także nowość – finał plebiscytu „Nagroda Publiczności”. Transmisja z gali wręczenia nagród w kategorii muzyki rozrywkowej 9. marca o godz.: 21:00 na antenie TVN.


Lista artystów nominowanych do nagrody Fryderyk 2019 w kategoriach muzyki poważnej dostępna tutaj


Więcej na stronie: http://www.fryderykfestiwal.plKONTAKT DLA MEDIÓW:


AKREDYTACJE

Wnioski akredytacyjne należy składać poprzez formularz online:

Na dni 9–10.03: http://akredytacje.live.com.pl/FF2019_03_09_10

Na dzień 12.03: http://akredytacje.live.com.pl/FF2019_03_12


AKADEMIA FONOGRAFICZNA / ZPAV

Agnieszka Rapacka – koordynator Akademii Fonograficznej: a.rapacka@zpav.pl


QL CITY Music & Entertainment PR

Katarzyna Kowalewska: k.kowalewska@qlcity.pl, tel.: +48 781 268 180


AGENCJA LIVE

Łukasz Kubacki: lukasz.kubacki@live.com.pl, tel.: 606 387 187

Tomek Ignatowicz: tomek@live.com.pl, tel.: 600 384 484

Pobierz artykuł w pliku WORD

Designed by